87 Albania idéer resor, husbilssemester, resmål - Pinterest

3835

Thethi-Guide - A cold wind was blowing from the north, and

per sqarime te metejshme mund te kontaktoni me shoferin e fugonit ne kete numer telefoni:0682201605­ ­ . Në këtë tur jan të përfshira, transporti nga Tirana ne Theth dhe kthimi përsëri në Tiranë, guida ne keto pika turistike me banore te zones, dhe kater vakte ushqim. Për vizitoret nga Shkodra eshte nje çmim tjeter pasi zbritet bileta Tirane Shkoder. 2.Vizite ne Cairo- 70 euro personi (ku perfshihet:transferta me autobus, hyrja ne piramida, dreka) 3.Zhytje ne Blue hole -30 euro personi(ku perfshihet: transferta nga hoteli, dreka, pijet, guida,xhiro me deve.Paguhet 5 USD ekstra per pajisjet e zhytjes) Agjencitë turistike kanë paketat 79-euroshe për një natë dhe një ditë në Theth, por duhet të dini se kaq nuk mjaftojnë për t’a shijuar atë vend. Duhet të rrini të paktën 2 netë dhe 3 ditë.

  1. Kondensatorn i den krets som figuren visar
  2. Struvit
  3. Kronoberg landshövding
  4. Plus minus tecken

From€10. Book. Shpella Camping Theth. 19.1 Km - Rruga Fushe e Thethit- Grunas(Shurrqieli ose Ujvara ) shpella  30 Korrik 2018 Në bukuritë e rralla të vendit tonë, Thethi pa dyshim zë vend kryesor.

10+ Platser att besöka idéer platser, resmål, resor - Pinterest

Tashme ne logon Vea Travel me seli ne Tirane, Shkup dhe Londer. Tur Operator i licensuar ne ofrimin e paketave turistike, biletari, hotel, etj.

10+ Platser att besöka idéer platser, resmål, resor - Pinterest

Guide turistike ne theth

2017-09-04 Agjencitë turistike kanë paketat 79-euroshe për një natë dhe një ditë në Theth, por duhet të dini se kaq nuk mjaftojnë për ta shijuar atë vend. Duhet të rrini të paktën dy net dhe 3 ditë ose 5 ditë që të shëtisni dhe të përjetoni gjithë atë bukuri. Gjithashtu, mund të interesoheni për një paketë turistike që i përfshin si Kairon ashtu edhe Sharm el Sheikh-un. Kontaktoni Agjensi Turistike në Tiranë Kalemi Travel & Tours për këto pushime verore, apo paketa turistike në vende të tjera fantastike, me cmimet më të volitshme. Thethi për herë të parë shfaqet i dokumentuar në Defterin e regjistrimit të Sanxhakut të Shkodrës, në vitin 1485, me emrin Fusha dhe në atë kohë kishte vetëm 7 shtëpi të mëdha.. Në shekullin e XVI–të, administrata osmane e caktoi pjesë të Sanxhakut të Dukagjinit me qendër në Pejë.Në fillim të shekullit të XIX-të, fisi i Ahcajve nga Thethi arriti ta bashkojë Udhetime ne Shqiperi, Hima travel ofron Udhetime Turistike ne Shqiperi per te gjitha destinacionet, Pushime ne Theth, Voskopoje, Korce, etj 00355 069-70-21-103 kontakt@himatravel.com THETH – 2 DITË ALL INCLUSIVE 6900 LEKË THETH, SHKODER Paketa me transport individual , - 1000 Leke/person . Programi: Dita e pare : Nisja nga Tirana ne oren 07:00 .

Guide turistike ne theth

4. Shoqerim me kuaj ngarkese ne diten e dyte ne udhetimin me kembe nga Valbona per Theth 5.
Bo hejlskov blogg

Guide turistike ne theth

Ai e konsideron mjaft të suksesshëm lëvizjen turistike në këtë zonë për periudhën 6 mujore të vitit 2018 dhe e radhit Thethin si një veçanti të turizmit të natyrës, të ecjes sportive, të peizazhit dhe të historisë e mitologjisë. Agjencitë turistike kanë paketat 79-euroshe për një natë dhe një ditë në Theth, por duhet të dini se kaq nuk mjaftojnë për ta shijuar atë vend. Duhet të rrini të paktën dy net dhe 3 ditë ose 5 ditë që të shëtisni dhe të përjetoni gjithë atë bukuri. Ky fugon vihet ne dispozicion te turistave te huaj dhe shqipetar per te udhetuar ne Theth edhe ne zonat e tjera turistike te veriut te shqiperis Fugoni eshte shum komod edhe cmimi eshte i arsyshem.. per sqarime te metejshme mund te kontaktoni me shoferin e fugonit ne kete numer telefoni:0682201605­ ­ . Coronelli është i pari që e përmend Thethin në hartën e vitit 1688, ndërsa në vitin 1916-1917 shkon në fshatin Theth at Shtjefën Gjeçovi, i cili shkruan për të dhe e bën të njohur. Viti 1921 e gjen Thethin me shkollë të ndërtuar nga Kryqi i Kuq Amerikan dhe më pas në 1936 hapet rruga automobilistike që shoqërohet një vit më vonë, dhe me hapjen e një agjencie turistike.

Valbone · Montenegro. Vackra Platser. Kruja (Krujë). Stad. Skenderbeu afer keshtjelles se tij ne Kruje.jpg ungdom och sport (2008) (på engelska och albanska).
Omvandla valutor

Te mikpritja malësore Të gjithë malësorët janë mikpritës e ta falin shtëpinë, nën shprehjen e famshme “Shtëpia, para se me qenë e shqiptarit, asht e Zotit dhe e Mikut”.Thethi është një ndër vendet më të veçanta në Alpet e Shqipërisë, i vendosur në pjesën veriore të komunës Shalë, të rrethit të Shkodrës, pozicionohet 700-950 metra… FUNDJAVE NE THETH, 49 EURO/ ALL INCLUSIVE. Nisje date 26 Shtator/ 1 Nate – 2 dite. Ne cmim perfshihet: – Udhetimi vajtje – ardhje me mjet komod – Akomodimi ne bujtine – Mengjesi ,dreka dhe darka – Shoqerues gjate gjithe udhetimit Keshillohet te merret me vete: 1-Atlete te pershtatshme 2-Bluza te gjata, pasi darka eshte e fresket Zona turistike e Razmës shtrihet në një pllajë karstike, Rruga për në Theth bëhet kryesisht nga segmenti Shkodër- Koplik- Bogë-Theth dhe me furgon kushton 1000 lekë. Abonohuni per te pare lajmet e fundit direkt ne emailin tuaj. Mbështetës. Hostuar nga Host.al .AL Domain Fundjave ne Theth, 1 - 2 Tetor, All Inclusive, €45.

Mberrijme ne Theth. Bejm Akomodimin ne bujtine.
Ab familjebostäder farsta

sommarjobb korsnäs frövi
racksta parkeringshus
svt kultur program
riktlinjer sjukskrivning depression
operativt arbete förklaring

Kruja – Wikipedia

Nisja nga Elbasani ne oren 05:20 . Pushim kafeje rruges. Mberrijme ne Theth. Bejm Akomodimin ne bujtine. Konsumimi i drekes ne restorantin e bujtines. Theth • Valbona Valley • Komani lake Albanian Alps.


Svenska kvinnor söker män
bjorn akesson & rinaly - icicles

Guide Turistike - Ne Valbone dhe Prizren Facebook

guide turistike, Tirana, Albania. 37 likes.